Samotné plavání ovlivňuje hodně člověka. Ve vodě totiž dochází ke komplexním pohybům a to přirozeně zvyšuje celkový výdej energie. Takže stručně řečeno, příjemný pocit z plavání, vodních radovánek a správného relaxačního odpočinku, vede ke zpevnění těla a samozřejmě propracovaným svalům. Tudíž voda je zkrátka přítel pro jedince, kteří bojují s nadváhou.
Takový domácí bazén je ideálním místem i pro cvičení v soukromí. Navíc jak je známo, tak voda nadlehčuje, takže máme pocit, že zvládneme vše i nemožné cviky, které bychom na souši zkrátka nedali. Namáháme méně klouby a celkově páteř. Aerobní cvičení rozproudí krevní oběh, zlepší dýchání, vyplaví endorfiny. Navíc, když použijeme mořskou sůl do bazénu, tak navodíme atmosféru moře. V podstatě nedocílíme přesné koncentrace soli, bude daleko slabší, ale na druhou stranu naší pokožce velmi prospěje.
Solná lázeň
Pravá mořská sůl se svými dezinfekčními účinky nemá v podstatě vůbec žádnou konkurenci. Dokonce zlepšuje náladu a podporuje imunitní systém. Lidé s nemocnou nebo přecitlivělou pokožkou jí doslova vyhledávají pro její hojivé a dezinfekční účinky. Vlastně i nemocné pokožce taková voda velmi prospívá. Snad jen má tu nevýhodu, že si moc nerozumí s kovovými prvky, které pak podléhají korozi. Proto je možná dobré myslet dopředu a zakoupit si bazén rovnou za tím účelem, že budeme používat slanou vodu. V praxi to znamená zakoupit a instalovat solonizační jednotku. Dále nahradit kov plastem nebo nerezovým materiálem.
Pozitivní účinky:
1. Je šetrná a prospěšná k lidskému organismu, nezpůsobuje alergie.
2. Nenáročná na údržbu, doplňuje se za delší dobu a tím se ušetří i finanční náklady.
3. Ušetříme za bazénovou chemii, sůl ji dokonale nahradí a statečně bojuje i s mikroorganismy.
4. Nemusíme průběžně kontrolovat stav a kvalitu vody, to za nás dělá solonizační jednotka.
5. Zbavíme se chlorového zápachu.