Ve středověku se lidem žilo poměrně obtížně, museli vydávat mnoho úsilí na zajištění základní obživy, dnes však lidé musí vynakládat pomalu stejné prostředky k tomu, aby se zabezpečili před zločinci. Technika je dnes dvousečnou zbraní a musíme si přiznat, že mnoho hodin trávíme v souvislosti s nasazením obranných mechanismů, zatímco bychom je mohli využít mnohem příjemnějším způsobem.
Dnes k páchání zločinu napomáhají i umělé inteligence, cena hardware klesla na minimální úroveň a technické vybavení nepředstavuje pro počítačové piráty žádnou překážku. Technika a umělá inteligence pomáhají v šíření malware a falešných webů. Hackeři se ovšem neštítí ani zneužívání citlivých údajů z internetových seznamek.
Ne každý je poctivý a zveřejní o sobě pravdivé údaje
Do registračních formulářů hackeři podstrkují falešné fotky a údaje a podsunují odkazy na škodlivé kódy s cílem získat informace o svém protějšku. Původně byly seznamovací webové servery zamýšleny dobře, měly sloužit jako opravdová seznamka lidí se společnými zájmy a životním stylem, dnes však něco takového přestává mít význam. Nevztahuje se to pochopitelně doslovně na všechny případy, ale alarmující zjištění je například to, že zhruba 60 procent klientů seznamek tam neuvádí pravdivé údaje. Lidé se zkrátka neradi chlubí svými nedostatky.
Někteří používají seznamku k tomu, aby ji použili jako nástroj pro potvrzení partnerské nebo manželské nevěry. Partnerský vztah ovšem musí být postaven na vzájemné důvěře a pokud si lidé lžou již na počátku vztahu, jak asi takový vztah může v budoucnu dopadnout?
Statistický průzkum také prokázal klesající trend zájmu o internetové seznamování. Zhruba dvacet procent lidí nic takového nepodniká kvůli falešným fotkám, necelým 12 procentům vadí falešná očekávání, více než desetina lidí zamlčovala údaje o svém současném mileneckém nebo partnerském poměru. Ironií osudu, což je v podstatě nepsaný duchovní zákon, je fakt, že nejvíce překvapeni a dotčeni jsou právě ti, co se sami závažných lží dopouští.