Chcete se v letních měsících zaplavat kdykoliv budete chtít? Postavte si vlastní koupací plochu. Ovšem pozor, musíte se o ni dostatečně dobře starat.
Vše pro bezpečné plavání
Vedra jsou už zde a je potřeba se proti nim nějak chránit. Samozřejmostí by měl být zvýšený příjem tekutin, ale to často nestačí. V případě, že patříte mezi hrdé majitele zahrad, měli byste uvažovat nad zřízením si vlastní koupací plochy. Je to docela logické, jelikož se tak nejen svlažíte, ale zároveň uděláte něco pro své zdraví. Plavání totiž svědčí jak tělu, tak i duchu. A ne, není potřeba kupovat klasický bazén, který je i dnes extrémně drahý, ale bohatě byste si měli vystačit i nadzemním typem, který je mnohem levnější, i když na druhou stranu v něm příliš mnoho temp neuděláte. Alespoň se ale osvěžíte, a to je také důležité.
I přesto, že se rozhodnete pro menší formu vodní plochy, nesnižuje to vaši zodpovědnost o ni. I malé bazény je nezbytné udržovat v čistotě, hlavně tedy jejich vodu. Pokud to dodržovat nebudete, velmi rychle se voda znehodnotí natolik, že bude prakticky nepoužitelná k čemukoliv, a to i k plavání. Jak ale zajistit čistotu vody?
Vhodná chemie
Hlavním způsobem, jak udržet vodu v čistotě, je použití chemických preparátů, které jsou velice účinné. Vzhledem k tomu, že jich je na trhu opravdu pěkná řádka, někdy mohou mít laici trochu problém vybrat ten vhodný přípravek. Dá se v tom ale zorientovat docela jednoduše. Cenově nejzajímavější jsou chlorové preparáty, které však nemusí každý snášet dobře. Hlavně lidé, kteří trpí ekzémy nebo mají citlivější pokožku, mohou mít s chlórem potíže. Alternativou jsou pak aktivní kyslík nebo mořská sůl se solonizační jednotkou. Obě alternativy jsou stejně účinné jako chlór, ovšem dražší. Pozitivem je, že nesmrdí ani nedráždí kůži.
Dobrým pomocníkem proti znečištění vody může být i bazénové fólie, které slouží k zakrytí vodní hladiny. Jedná se o efektivní příslušenství, díky kterému snadno zabráníte dopadu pevných nečistot do vody a tím i jejímu znehodnocení.